Dışişleri Bakanlığı: Ateşkesin yürürlüğe girmesinin ardından 62 Ermeni terörist Azerbaycan'a gönderildi !


Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisi ve Savunma Bakanlığı tarafından yürütülen ortak operasyon sonucunda, Ermenistan tarafından Azerbaycan'ın kurtarılmış topraklarında kasıtlı olarak konuşlandırılan 62 Ermeni terörist-sabotajcı gözaltına alındı ​​ve soruşturma için teslim edildi.


Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının (MFA) Ermenistan Dışişleri Bakanlığının 9 Ocak 2021 tarihli açıklamasına cevabına yansıdığını bildirdi.


Tüm tutukluların Ermenistan'ın Şirak bölgesinden Ermeni silahlı kuvvetlerinde görev yapmak üzere çağrıldığı ve Azerbaycan Cumhuriyeti topraklarına Silahlı Kuvvetler mensuplarına ve sivillere karşı sabotaj ve terör eylemleri yapmak üzere gönderildiği kaydedildi.


"Soruşturma, Azerbaycan Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanları ve Ermenistan Başbakanı tarafından imzalanan ateşkesin yürürlüğe girmesinin ardından Ermeni terör örgütü mensuplarının 26 Kasım 2020 tarihinde Azerbaycan'a gönderildiklerini ortaya çıkardı" dedi.

.

Ermenistan bu yaptığı çirkin oyunlarlar, bir daha onu gösteriyor ki, nasıl bir hain ve ilerleme kaydetmeyen bir ülke. Son zamanlarda en çok konuşulan dedi kodu, Türkiye ile Ermenistanın sınırlarını açıcağı oldu. Yani Ermenistan hükümeti eğer Azerbaycanın topraklarını işgal ettiğini ve saldırdığını kabul ederse, Türkiye kısa zaman da, Ermenistana sınırlarını açıcak. Buda karşılıklı olarak, ticaret ekonomi tarafından Ermenistanun gelir sağlamısını sağliyıcak. Eğer Ermenistan tarafı inadına devam ederse, ve Azerbaycan'a karşı saldırıya geçerse bu sefer kendisi için pekde iyi bir şey beklenmiyor.


Bu açıklamayı geçen sefer Azerbaycan Cumhur Başkanı sayın İlham Aliyev yapmıştı."Eğer Ermenistan'ın terörist ordusu, Azerbaycan'ın topraklarına her hangi karşı taaruz ve ya saldırı yaparsa, emin olun ki, Ermenistanı bu sefer haritadan kaldırırız."

Post a Comment

Daha yeni Daha eski